De a férfiak legalább elődöntősök! Mindkét magyar válogatott a csehekkel negyeddöntőzött a speichersdorfi teke-világbajnokságon, az egyik tehát kevesebb, a másik meg több sikerrel.

A címvédő férfiak 6-2-re verték Csehország legjobbjait – épp annyira, mint tegnapi utolsó csoportmeccsükön a kockásokat –, és ezzel bejutottak a szombati elődöntőbe. Ellenfelük az a német csapat lesz, amely a negyeddöntőben Romániát búcsúztatta dettó 6-2-vel.

A nők egyébként szorosat játszottak a csehekkel, de hát a 3-5 sem győzelem, hanem vereség.

Fehér László szövetségi kapitány szerint kiélezett meccsen maradt alul a női válogatott:

Az utolsó gurításokig nyílt volt a negyeddöntő. A csehek jobban tudtak koncentrálni, nálunk meg kijöttek a sorozatterhelés negatívumai. Mindezek ellenére büszke vagyok a lányokra, nagyot küzdöttek. A fiúk szombat reggel elődöntőt játszanak. Nem lesz egyszerű, hiszen az ellenfelünk a hazai közönség előtt pályára lépő német csapat lesz.

A csajok számára ezzel vége a vb-nek, jöhetnek haza. De hogy a pasik miért olyan szomorúak a képen, azt nem tudom. Na mindegy.